ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9298663
*
nr 929 8663
Spegel
Förgylld, höjd: 58 cm, bredd: 67 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 december 2014
kl 19:17:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/12 15:04:55
1
100 kr
7/12 08:56:19
2
150 kr
7/12 17:47:56
3
200 kr
8/12 12:20:03
4
250 kr
8/12 16:59:08
5
400 kr
8/12 17:32:56
6
500 kr
8/12 17:33:33
6
600 kr
8/12 19:03:36
7
500 kr
8/12 19:03:36
6
600 kr (Budbetjänt)
8/12 19:06:50
7
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:32
-
7409 Spegel
+ väggbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140 +..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:48
-
6025 Spegel
+ väggbord. Höjd: 134+ 68 cm
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:28
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:20
-
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:10
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 929 8663
Spegel
Förgylld, höjd: 58 cm, bredd: 67 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 december 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/12 15:04:55 | 1 | 100 kr |
7/12 08:56:19 | 2 | 150 kr |
7/12 17:47:56 | 3 | 200 kr |
8/12 12:20:03 | 4 | 250 kr |
8/12 16:59:08 | 5 | 400 kr |
8/12 17:32:56 | 6 | 500 kr |
8/12 17:33:33 | 6 | 600 kr |
8/12 19:03:36 | 7 | 500 kr |
8/12 19:03:36 | 6 | 600 kr (Budbetjänt) |
8/12 19:06:50 | 7 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:32 -
7409 Spegel
+ väggbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140 +..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:48 -
6025 Spegel
+ väggbord. Höjd: 134+ 68 cm
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:28
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:20 -
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:10